GündemTamer SAVAŞYazarlar

DJI FPV Drone

Bugün erken saatlerde, DJI FPV Drone uzaktan kumandasının sızdırılmış yeni bir fotoğrafı , kontrol cihazını daha önce gördüğümüzden çok daha ayrıntılı göstermektedir . Bu yeni DJI drone’nun piyasaya sürülmesi CES 2021 için planlanıyor mu? Muhtemelen. Haydi hep birlikte bir göz atalım.

DJI FPV uzaktan kumanda

Bu sabah OsitaLV tarafından sızdırılan ilk fotoğraf , DJI FPV Drone’un uzaktan kumandasını gösteriyor.

Cihazın ortasında, DJI logosunu ve bunun çalışan bir ekran olmayabileceğini belirten ‘ekran modeli’ kelimelerini açıkça görebilirsiniz.

Cihazın üst kısmında kontrol çubukları (monte edilmemiş), dört adet LED batarya gösterge ışığı, bir C1 düğmesi, bir kordon eki, bir açma / kapama düğmesi görüyoruz ve üstte katlanabilir bir anten sistemi gibi görünen bir şey görüyoruz.  Cihazın daha önceki bir fotoğrafına bakıldığında, antenin katlanmamış durumda olduğu görülmektedir.

Uzaktan kumanda bir kutu içinde gösterilir ve yan kanatta dört grafik ve Üst Kabuk, Gözlük Anteni, Gözlük Baş Bandı, Kablo kelimelerini görebiliriz.

CES 2021 lansmanı

Gördüğümüz çeşitli fotoğraflara ve resmi olmayan bilgilere dayanarak, 11-14 Ocak tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan CES 2021 sırasında DJI’nin DJI FPV Drone’u piyasaya sürdüğünü görme şansımızın çok yüksek olduğunu düşünüyoruz . DJI, son birkaç yılda, özel ürün lansmanları ile yeni dronları piyasaya sürdü. DJI, DJI Mavic Air 2 ve Mini 2’yi yalnızca çevrimiçi olarak piyasaya sürdü ve Çinli drone üreticisi DJI FPV Drone için aynısını yaparsa şaşırmayacağız. Lansmanın CES 2021 ile aynı zamana denk gelmesi mantıklı görünüyor.

Tamer SAVAS

Tamer Savas, lisansını elektrik elektronik mühendisliği ve havacılık elektrik elektronik mühendisliğinden aldı. Lisansüstü çalışmalarını İHA'lar üzerine tamamladı. İHA'ların sivil hava sahasına entegrasyonu konularında çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu