DjiDrone MarkalarıGündemTamer SAVAŞYazarlar

Dji Air 2S ile Mavic 2 Pro Karşılaştırma

Bu yazımızda Dji Air 2S ile Mavic 2 Pro droneları karşılaştırıyoruz. Aralarında farkları belirtip avantaj ve dezavantajları detaylandırıp seçimi size bırakıyorum . Hadi başlayalım.

DJI Air 2S ve DJI Mavic 2 Pro karşılaştırması

Mavic 2 Pro ile birlikte gelen OcuSync 2.0 yerine DJI Air 2S’nin OcuSync 3.0 veya O3 video aktarım sistemi yer almakta. O3’ün sağladığı ise sinyal gücü ve parazit direnci kapasitesi diyebiliriz.

DJI Mavic 2 Pro, ek yan engel önleme sensörleri, değişken bir diyafram açıklığı, Hasselblad renk profili, DJI Go 4 uygulaması, eski tasarım uzaktan kumanda, daha iyi rüzgar direnci ve çift IMU ve pusula sensörleri sunmakta.

DJI Air 2S, OcuSync 3.0, ADS-B In, MasterShots, 150 Mbps video kaydı, APAS 4.0, DJI Fly uygulaması, modern uzaktan kumanda, daha düşük pervane gürültüsü, daha geniş görüş alanı lensi sunmakta ve kısmen bu drone daha ucuzdur.

Tamer SAVAS

Tamer Savas, lisansını elektrik elektronik mühendisliği ve havacılık elektrik elektronik mühendisliğinden aldı. Lisansüstü çalışmalarını İHA'lar üzerine tamamladı. İHA'ların sivil hava sahasına entegrasyonu konularında çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu