DjiGündemTamer SAVAŞYazarlar

Dji Fly Yüklenmiyor

Son zamanlarda İHA pilotlarınca duydugumuz ve en çok aranan sorunlardan bir tanesi de Dji Fly uygulamasının yüklenmiyor olmasıdır. Çoğu kullanıcı özellikle android telefonlarını güncelledikten osnra bu sorun ile karşı karşıya kalmaktadır.

Peki Bu sorun nedir nasıl giderilir hep beraber inceleyelim

Dji Fly Hangi Telefonlara Uyumlu

Bilindiği gibi Dji Fly uygulaması, hayatımıza Dji Mavic Mini dronelar ile girdi. Daha sonra üretilen çoğu modelde (Mavic Mini 2, Mavic Air 2, Mavic Air 2S vb. ) artık bu uygulama kullanılıyor.

Uygulama genelde IOS tabanlı telefonlarda sıkıntısız çalışıyor. Ancak bu uygulama şu anda iOS 11.0 ve üzeri yazılım içeren telefonlarda kullanılıyor. Peki bunlar nelerdir:

Phone 13 Pro Max、iPhone 13 Pro、iPhone 13、iPhone 13 mini、iPhone 12 Pro Max、iPhone 12 Pro、iPhone 12、iPhone 12 mini、iPhone 11 Pro Max、iPhone 11 Pro、iPhone 11、iPhone XS Max、iPhone XS、iPhone XR、iPhone X、iPhone 8 Plus、iPhone 8、iPad Pro(9.7-inch)、iPad air2(9.7-inch)、iPad mini4(8-inch)、iPad Pro(10.5-inch)、iPad Pro 2018(11-inch)、iPad Pro (12.9-inch)

Dji eski IOS tabanlı telefonlar için ise şuradan indirerek kullanabilmeye izin vermektedir.

Görüldüğü gibi aslında ios telefonlarda hiç bir sıkıntı bulunmamaktadır.

Dji Fly Uygulamasını Kullanan Android Modeller

Ancak Android telefonlar, IOS lar kadar şanslı değil. Çünkü sıkıntıların neredeyse %99’u android telefonlardan kaynaklanmakta.

Dji Fly uygulaması ne yazıkki artık Google Playden indirilemiyor. Buun nedeni ise ABD- Çin arasındaki gizlilik sorunlarını deyip konumuzu dağıtmayalım.

Android telefon kullanıcıları Dji Fly uygulamasını şuradan (Dji Fly APK) indirebilirler. Ancak Android yazılımınız Android 6.0 ve üstü olmalıdır. Peki hangi telefonlar buna uyumlu :

Samsung Galaxy S21,Samsung Galaxy S20,Samsung Galaxy S10+,Samsung Galaxy S10,Samsung Galaxy Note20,Samsung Galaxy Note10+ ,Samsung Galaxy Note9,HUAWEI Mate40 Pro,HUAWEI Mate30 Pro,HUAWEI P40 Pro,HUAWEI P30 Pro,HUAWEI P30,Honor 50 Pro,Mi 11,Mi 10,Mi MIX 4,Redmi Note 10,OPPO Find X3,OPPO Reno 4,vivo NEX 3,OnePlus 9 Pro,OnePlus 9,Pixel 6,Pixel 4,Pixel 3 XL

Burada sayamadığımız veya daha sonra çıkan modellerde ise Android 6.0 ve üstü yazılım olması yeterli.

Dji Fly Yüklenmiyor – Dji Fly Açılmıyor

Peki telefonunuz uyumlu, kullanıyorsunuz sonra bir anda uygulamayı açamamaya başladınız. En sık karşılaştıgımız sorun da bu. İHA pilotlarımız android yazılımını güncellediklerinde kullandıkları uygulama artık çalışmaz oluyor.

Bu nedenle aslında yapılması gereken güncellemeleri yapmamak 🙂 . Ancak yaptık ise aşağıdaki adımları izleyerek sorunu giderebilirsiniz.

Çözüm:

1- Telefonunuzdaki uygulamayı silin ve tekrarda Dji Fly Apk yı Dji’ın kendi sitesinden indirin.

2- Büyük ihtimal telefonunuz hata verecek önce. Bunun nedeni de “açık kaynakları yükleme yetkisi ” ile ilgili olabilir. bunun için aşağıdaki videoya bakarak bu kısmı kapatıp uygulamayı tekrar yükleyin.

Tamer SAVAS

Tamer Savas, lisansını elektrik elektronik mühendisliği ve havacılık elektrik elektronik mühendisliğinden aldı. Lisansüstü çalışmalarını İHA'lar üzerine tamamladı. İHA'ların sivil hava sahasına entegrasyonu konularında çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu