DjiGündemTamer SAVAŞYazarlar

Dji Dronlarında 2022 Beklentileri

Teknoloji hızla gelişiyor ve buna paralel olarak drone’larda gelişiyor. 2022 yılı da drone sektöründe yeni ürünleri göreceğimiz, özellikle bu ürünlerde yeni özellikler göerceğimiz bir yıl olacak gibi. Buna en güzel örnek bugun yani 1 Nisan günü Dji firmasıın sosyal medyada yayınladıgı bir video örnek verilebilir.

Dji Dronelarında Yeni Bir Özellik : Drone Hava Yastıgı

Dünyanın en büyük drone üreticisi Dji, 1 Nisan şakalarını oldukça ciddiye aldıgını öncelikle belirtelim. Ancak bu tarihte yaptıgı yazılar – haberler veya videolar çoğu zaman, haberin gerçek olmasını dilememize neden oluyor.

Geçen yıl Dji, isteğe bağlı hava fotoğrafçılığı ve videografi projelerini üstlenecek özel bir film ekibi oluşturduğunu söyleyen bir video paylaşmıştı. Bu sefer şirket, her pilotun en büyük endişesi olan ve her pilotun yahu bu dronelarda neden airbag yok sorusuna odaklandıgını görüyoruz.

DJI, şirketin piyasaya süreceği tüm yeni dronlarda ek bir güvenlik özelliği uygulayacağını duyurdu. Çok yönlü DJI Hava Yastığı, çarpmanın etkisini azaltmak için dronun farklı bileşenlerini içine alacrak droneları korumayı hedefliyor.

Şirket “Endişesiz uçuş amacıyla çok yönlü hava yastıklarını etkinleştirmek için, uzaktan kumandanızdaki deklanşöre üç kez dokunmanız yeterli” diyor.

İlginç bir şekilde, drone hava yastıkları için bir patent gerçekten var ve Walt Disney Company’nin bir yan kuruluşu olan Disney Enterprises’a ait.  

Tamer SAVAS

Tamer Savas, lisansını elektrik elektronik mühendisliği ve havacılık elektrik elektronik mühendisliğinden aldı. Lisansüstü çalışmalarını İHA'lar üzerine tamamladı. İHA'ların sivil hava sahasına entegrasyonu konularında çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu