Drone MarkalarıGündemTamer SAVAŞYazarlarYuneec

Yuneec’ten Yeni Drone Modeli H850

Drone üreticisi Yuneec, altyapı denetimleri, ölçme, kamu güvenliği uygulamaları ve geyik yavrusu kurtarma gibi ticari uygulamalarla tasarlanan yeni bir hexacopter modeli olan H850 RTK’yı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yuneec, yeni uçağının yük ve hava koşullarına bağlı olarak 65 dakikaya kadar hava süresi sağlayabileceğini söyledi. Ve Yuneec’in taşıma yükleri açısından sunduğu çok fazla esneklik var. Örneğin, önceki ticari dronu H520E ile uyumlu tüm yükler H850-RTK ile kullanılabilir.

Drone üreticisinin ısrarla “Uçuş verileri size aittir, başka kimseye değil” diyerek uçuş ve veri güvenliğine de aynı şekilde vurgu yapılmıştır.

H850, çift IMU, pusula, barometre ve iki akıllı pil ile donatılmıştır. Yuneec’e göre drone, motorlarından biri havada çalışmayı bıraksa bile güvenli bir şekilde inebilir. Benzer şekilde, uçaklardan biri devre dışı kalsa bile yüksek hassasiyette konumlandırma sağlamak için çift RTK anteni ile donatılmıştır. Drone üreticisi Yuneec, ham GNSS verileri ve gerçek zamanlı çözümler de dahil olmak üzere tüm verilerin, Post Processed Kinematics (PPK) için hazır olarak gemiye kaydedilebileceğini açıklıyor.

H850, 1.000 nit ekran parlaklığına sahip 7 inç yerleşik ekrana sahip T-One uzaktan kumandayla birlikte geliyor. Android 10 çalıştıran kontrolör, sekiz saate kadar drone operasyonlarını destekleyebilen bir pil ile çalışır. Maksimum video iletim aralığı 15 km’dir.

Genel olarak, Yuneec’in yeni kuşu DJI M300 RTK ile rekabet ediyor gibi görünüyor, ancak bunu daha düşük bir fiyata yapması gerekecek. Yuneec H850 drone, Ağustos 2022’den itibaren satın alınabilecek.

Dha fazla bilgileri buradan alabilirsiiz.

Tamer SAVAS

Tamer Savas, lisansını elektrik elektronik mühendisliği ve havacılık elektrik elektronik mühendisliğinden aldı. Lisansüstü çalışmalarını İHA'lar üzerine tamamladı. İHA'ların sivil hava sahasına entegrasyonu konularında çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu