DjiDrone MarkalarıGündemTamer SAVAŞYazarlar

Dji RC Artık Mavic 3 ile Uyumlu

DJI’nin yerleşik ekranlı en yeni uzaktan kumandası Dji RC, artık teknoloji devinin amiral gemisi Mavic 3 ve Mavic 3 Cine drone’ları ile uyumlu. DJI RC başlangıçta yeni Mini 3 Pro ile birlikte piyasaya sürülmesine rağmen, şimdi 309 $ (Türkiye fiyatlar sürekli değişken oldugundan sadece dolar fiyatını yazdım 🙂 ) karşılığında bağımsız bir cihaz olarak satın alınabiliyor.

Şimdiye kadar Mavic 3 kullanıcıları sadece iki uzaktan kumanda seçeneğine sahipti. Bunlar drone operatörlerinin akıllı telefonlarını kontrolörlerine monte etmelerini gerektiren DJI RC-N1 ve kendi ekranı olan ancak neredeyse dört kat daha pahalı olan DJI RC Pro.

Dji RC-N1

DJI RC uyumluluğu, uzaktan kumandanın v01.01.0000 ürün yazılımı aracılığıyla etkinleştirilmiştir. Bu üretici yazılımı güncellemesi, fotoğrafları (panoramalar hariç) ve 1080p videoları harici bir SD karta indirme desteği de getirdi

DJI RC – uzaktan kumanda

Uygun fiyatlı ancak profesyonel dostu DJI RC, 700 nit’e kadar ekran parlaklığını destekleyen yerleşik bir 5.5 inç FHD ekrana sahiptir.

Dji Rc

Cihaz hafiftir ve kullanımı kolaydır, daha yumuşak bir kontrol deneyimi için tamamen yeni çift yaylı kontrol çubuklarına sahiptir. DJI Fly uygulaması zaten entegre edilmiştir ve uzaktan kumanda, daha uygun uçuş işlemleri için özelleştirilebilir düğmelere ve kadranlara izin verir.

Mavic 3 gibi O3+ video iletimini destekleyen dronlarla eşleştirildiğinde, DJI RC, maksimum 15 km iletim aralığı ile düşük gecikmeli HD 1080p/60fps canlı yayın sağlayabilir. Uzaktan kumanda, tam şarjla dört saate kadar dayanır ve birden fazla yerde çekim yapmak için yeterli süre sağlar.

309 dolarlık DJI RC’yi şirketin çevrimiçi mağazasından ve yetkili satıcılardan alabilirsiniz .

DJI RC Pro ve DJI RC arasındaki fark nedir?

Hem DJI RC Pro hem de DJI RC 5.5 inç 1080p ekrana sahipken, RC Pro 1.000 nit’e kadar daha yüksek ekran parlaklığını destekler. DJI RC Pro, DJI RC’nin desteklemediği üçüncü taraf uygulamalarını da destekler.

Dji Rc Pro

Buna ek olarak, RC Pro denetleyicisi dört antenle donatılırken, DJI RC yalnızca iki yerleşik antenle birlikte gelir.

.

Tamer SAVAS

Tamer Savas, lisansını elektrik elektronik mühendisliği ve havacılık elektrik elektronik mühendisliğinden aldı. Lisansüstü çalışmalarını İHA'lar üzerine tamamladı. İHA'ların sivil hava sahasına entegrasyonu konularında çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu