Drone MarkalarıGündemParrotTamer SAVAŞYazarlar

En Popüler Sabit Kanatlı Drone

Enerji verimliliği ve çoklu yük kapasitesi ile sabit kanatlı dronlar, geniş alanları araştırmak veya gözetlemek için mükemmeldir. Bu nedenle yapılan bir çalışmada Amerika’daki en popüler sabit kanatlı drone hangisi oldugu araştırılmıştır.

FAA tarafından paylaşılan verilere göre, senseFly eBee, ABD’deki çoğu ticari drone operatörünün tercih ettiği sabit kanatlı drone olmuştur.

2016’dan bu yana ülkedeki tüm ticari sabit kanatlı drone kayıtlarının %40’ından fazlası, ilk olarak 2013’te piyasaya sürülen eBee için yapıldı.

Yakın zamanda Avrupa drone grubu Parrot’tan senseFly’ı satın alan AgEagle , Bilgi Özgürlüğü Yasası Programı (FOIA) kapsamında bir talepte bulundu ve FAA’dan aşağıdaki numaraları aldı. Tabloda fark edeceğiniz gibi, senseFly’ın arkasındaki en popüler sabit kanatlı drone üreticisi AeroVironment’tir.

AgEagle’ın başkanı ve CEO’su Barrett Mooney, eBee’nin etkileyici pazar payını, kullanım kolaylığı, uçuş güvenliği ve tutarlı göreve özel performansa aralıksız odaklanmasına borçludur. Mooney:

Drone güvenliğine ve gelişmiş işlevselliğe odaklanmak, eBee sUAS ürün serimizin, son zamanlarda dahil olmak üzere dünya çapında artan sayıda ülkede gelişen Vision Line of Sight (BVLOS) ve Operations Over People (OOP) düzenleyici gerekliliklerini karşılamada başarılı olmaya devam etmesinin nedenidir. , Brezilya’daki BVLOS onaylarımız örneğin. FAA, ticari dronların ABD hava sahasına güvenli entegrasyonuna doğru ilerlerken ve ticari ölçekte BVLOS ve OOP’ye izin verirken, AgEagle, güvenli ve güvenilir dron teknolojilerinin sağladığı sayısız faydadan yararlanmak için endüstri ortaklarıyla ortaklık kurarak ön saflarda yer almayı planlıyor.

eBee X’in, endüstrinin Avrupa Birliği’ndeki BVLOS uçuşları için gerekli olan EASA tasarım doğrulamasını alan ilk drone olduğunu vurgulamakta fayda var. Ayrıca, senseFly’ın eBee TAC’ı , Blue sUAS 2.0 programı kapsamında ABD Savunma Bakanlığı’nın Savunma İnovasyon Birimi tarafından Blue UAS Cleared List’e eklenen endüstrinin ilk drone’su oldu.

Aynı zamanda, sabit kanatlı drone’ların genel olarak drone endüstrisinin çok küçük bir bölümünü oluşturduğunu da belirtmek gerekir. Ve DJI hala çok rotorlu drone pazarına hakim olmaya devam ediyor.

Tamer SAVAS

Tamer Savas, lisansını elektrik elektronik mühendisliği ve havacılık elektrik elektronik mühendisliğinden aldı. Lisansüstü çalışmalarını İHA'lar üzerine tamamladı. İHA'ların sivil hava sahasına entegrasyonu konularında çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu