Drone MarkalarıGündemTamer SAVAŞYazarlar

2020’nin En İyi Drone Hikayeleri – 2021’de Ne Var

DJI ,% 65 – 80 arasında değişen pazar payı tahminleri ile dünyanın önde gelen drone üreticisidir. Öyleyse, DJI içeren neredeyse tüm drone endüstrisi haberlerinin önemli bir ilgi uyandırması şaşırtıcı değil. Bu yıl birden fazla tema vardı.

DJI yeni ürünler tanıttı: Mavic Air 2 , Matrice M300 ve Mini 2 dahil : hepsi çok iyi incelenmiş ve iyi karşılandı.

Ayrıca kendilerini ABD ve Çin arasındaki ticaret çatışmasına kapılmış halde buldular, bu da Adalet Bakanlığı’nın DJI drone satın almak ve işletmek için DOJ program fonunun kullanılmasını yasaklama kararına ve son olarak ABD Ticaret Bakanlığı “Varlık” listesine dahil edilmesine yol açtı. Bu da ABD şirketlerinin bileşenlerini ekipmanlarını kendilerine ihraç etmesini zorlaştırıyor.

COVID-19 Salgını. Pandemi, 2020’nin ana hikayesi oldu ve aynı zamanda drone endüstrisi haberlerindeki en büyük hikaye oldu. Yeni drone teslimat uygulamaları , işlerin devam etmesini sağlamanın yeni yolları, ateş arayan drone’lar ve yeni tedarik zinciri çözümleri hikayenin bir parçası oldu. Pandeminin 2021’de geçmişte kalacağını umarken, bu yıl sektörde önemli bir tema oldu.

Gelecek Tahminleri

Yolcu Dronları büyük bir hikaye olmaya devam edecek. İlk 3’ü yapmasalar da, yolcu drone denemeleri ve yatırımları bu yıl onları büyütüyordu ve gelecek yıl bu kentsel hava hareketliliği ve drone taksi denemelerinden bazıları çalışan yolcu drone sistemlerine dönüşecek. Alana yatırım devam edecek ve teknoloji ve düzenlemeler geliştikçe ilgi artacaktır.

Görsel Görüş Hattının Ötesinde Uçuş (BVLOS). Uzaktan Kimlik, Kişiler Üzerindeki İşlemler ve Gece Operasyonları ile ABD’deki düzenleyiciler BVLOS işlemlerine odaklanabilir. Daha fazla feragat, daha fazla deneme ve daha fazla tartışma kesinlikle beklenebilir .

2020, drone endüstrisi için o kadar da kötü değildi – ve 2021’in bir yükseliş yılı olmasını bekliyoruz! Henüz düşünmediğimiz tüm haberlerle birlikte yukarıdakileri ele almayı dört gözle bekleyeceğiz: drone endüstrisini heyecanlandıran şey bu!

Tamer SAVAS

Tamer Savas, lisansını elektrik elektronik mühendisliği ve havacılık elektrik elektronik mühendisliğinden aldı. Lisansüstü çalışmalarını İHA'lar üzerine tamamladı. İHA'ların sivil hava sahasına entegrasyonu konularında çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu