GündemTamer SAVAŞYazarlar

Helikopter Tasarım Yarışması Başlıyor

TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında Helikopter Tasarım Yarışması düzenlenmektedir.

TEKNOFEST Helikopter Tasarım Yarışmasına, üniversite ve üzeri öğrencilerin veya mezunların kendi aralarında bir araya gelmesiyle oluşturdukları takımlar başvuru yapabilir. Yarışma takımları grup ya da bireysel olabilir.

Bu yarışmanın amacı; mevcut marketteki hava araçları ile kıyaslandığında performans özellikleri, satın alınabilirlik ve işletilebilirlik açısından daha rekabetçi olabilecek hafif sınıf 5 koltuklu (pilot dâhil) bir helikopterin kavramsal tasarımının ortaya konmasıdır.
Yarışma kapsamında toplam 2 adet rapor hazırlanacaktır. Bunlar  “Ön Tasarım Raporu” ve “Final Tasarım Raporu” şeklinde olacaktır.

Şartnamede verilen bilgiler haricinde, yarışma hakkında sormak istediğiniz diğer sorular için HELİKOPTER TASARIM YARIŞMASI linkinden ilgili mail grubuna üye olmanız gerekmektedir. Soracağınız sorular ve bu sorulara verilecek olan cevaplar, mail grubunun diğer üyelerinin de görebileceği şekilde açık olacaktır. Yarışmacıların hazırlamaları gereken raporlara ilişkin şablonlar ilerleyen tarihte TEKNOFEST web sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Yarışma Son Başvuru Tarihi 28 ŞUBAT!

Başvuru ve Kayıt: https://www.teknofest.org/yarisma-detaylar-35.html

Tamer SAVAS

Tamer Savas, lisansını elektrik elektronik mühendisliği ve havacılık elektrik elektronik mühendisliğinden aldı. Lisansüstü çalışmalarını İHA'lar üzerine tamamladı. İHA'ların sivil hava sahasına entegrasyonu konularında çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu