Daha Ne VarGündem

Amerikan şirketi Metal Shark, ABD Deniz Piyadeleri için Uzun Menzilli İnsansız su üstü araç geliştirecek

Louisiana merkezli gemi yapımcısı Metal Shark, ABD Deniz Piyadeleri için Uzun Menzilli İnsansız Yüzey Gemisi Sistemini geliştirmek ve uygulamak üzere seçildi.

St. Mary shipbulder, LRUSV Sisteminin, ABD kuvvetlerinin ölümcüllüğünü artırırken, denizdeki ve karadaki hedefleri ele almak için uzun mesafeler için otonom olarak seyahat eden ve başıboş mühimmat taşıyan bir insansız gemiler ağı ile yeni bir deniz teknolojisi çağını başlatacağını söyledi.Bu kademeli, ölçeklenebilir silah sistemi, savaş alanı boyunca menzildeki hedefleri doğru bir şekilde izleme ve yok etme yeteneği sağlayacaktır.

Tamamen otonom olsalar da, gemiler isteğe bağlı olarak insanlı olabilir ve otonom olarak fırlatma ve geri alma kabiliyetine sahip olacakları birden fazla yük taşıyacaklar. Metal Shark, LRUSV sistemi için özerklik çözümü sağlamak için yakın zamanda Huntington Ingalls Industries tarafından satın alınan otonom teknoloji geliştiricisi Spatial Integrated Systems’ı (SIS) görevlendirdi.

SIS, çok tekneli işbirliğine dayalı “kaynaşma” otonom yeteneklerin, sensör füzyonunun ve algının geliştirilmesinde liderdir. Deniz Piyadeleri Sistemleri Komutanlığı ile bir “Diğer İşlem Otoritesi” Anlaşması kapsamında, Metal Shark gemileri tasarlayacak, inşa edecek, test edecek ve uygulayacak ve otonomi sisteminin ve gelişmiş bir Komuta ve Kontrol (C2) yazılım paketinin entegrasyonunu gerçekleştirecek. Otonom LRUSV’ye ek olarak Metal Shark, LRUSV sistemi için, şu anda ABD Donanması’nın yeni “40 PB” devriye botu filosunu oluşturmak için ürettiği 40 askeri devriye aracı platformunu kullanarak insanlı destek gemileri de üretecek.

Metal Shark CEO’su Chris Allard, “LRUSV programı, otonom teknoloji, savunma dünyası ve tüm gemi inşa endüstrisi için önemli bir kilometre taşını temsil ediyor” dedi. “Deniz Piyadeleri’ne yeni nesil bir sistem sağlamak için bu son derece uzmanlaşmış yüzey gemilerine gelişmiş otonomi ve Komuta ve Kontrol kabiliyetini entegre etmekten heyecan duyuyoruz.”

Metal Shark, Deniz Piyadeleri’ne LRUSV programını desteklemek için ilgili program yönetimi, sistem mühendisliği, konfigürasyon yönetimi, kalite güvencesi, lojistik destek ve teknik yayınların ve kılavuzların geliştirilmesini de sağlayacak. LRUSV programı, 2018’de tamamen kendisine ait bir yan kuruluş olan ve özellikle insansız gemi teknolojisinin ilerlemesine odaklanan Metal Shark’ın Sharktech Otonom Gemiler bölümünün en son başarısıdır.

2019’da Metal Shark, ABD Donanması PMS 406 (Donanma Deniz Sistemleri Komutanlığı’nın İnsansız Denizcilik Sistemleri bölümü) tarafından, otonom alanda birçok konuyu kapsayan kapsamlı bir Deniz Kuvvetleri teması olan İnsansız Sistemler Ailesi Multi Award IDIQ için seçildi. Markadan bağımsız bir teknoloji entegratörü olarak, insansız alanda birden fazla geliştiriciyle aktif olarak etkileşimde bulunan Metal Shark’ın Sharktech bölümü, L3 Harris’in (daha önce ASV Global) özerklik çözümleriyle donatılmış otonom gemiler üretti ve teslim etti.

Allard, “Metal Shark bugüne kadar 400’den fazla otonom ve uzaktan çalıştırılan gemi tasarladı, inşa etti ve teslim etti” dedi. “Deniz Piyadeleri için LRUSV sistemini geliştirip dağıtırken, hükümet ve ticari pazarlarda müşterilerimizle çalışmaya devam edeceğiz, birden fazla teknoloji ortağının sistemlerini teknelerimize entegre ederek, otonom gemi alanındaki lider konumumuzu sağlamlaştıracağız ve modernize edeceğiz. özerkliğe giden yol. “

Metal Shark, savunma, kolluk kuvvetleri ve ticari operatörler için 16 fitten 300 fit’e kadar kaynaklı alüminyum ve çelik gemilerin tasarım ve yapımında uzmanlaşmış, çeşitlendirilmiş bir gemi yapımcısıdır.

Kilit müşteriler arasında Birleşik Devletler Donanması, Deniz Piyadeleri, Sahil Güvenlik, Hava Kuvvetleri, Ordu, yabancı kuvvetler, kolluk kuvvetleri, itfaiye birimleri, yolcu gemisi operatörleri, pilot dernekleri, römorkör operatörleri ve dünya çapındaki diğer müşteriler bulunmaktadır. Alabama ve Louisiana ABD’de üç tam bağımsız gemi inşa tesisi artı Hırvatistan’da özel bir mühendislik tesisi ile Metal Shark’ın 500’den fazla çalışanı yılda 200’den fazla gemi üretiyor.

Tamer SAVAS

Tamer Savas, lisansını elektrik elektronik mühendisliği ve havacılık elektrik elektronik mühendisliğinden aldı. Lisansüstü çalışmalarını İHA'lar üzerine tamamladı. İHA'ların sivil hava sahasına entegrasyonu konularında çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu