DjiDrone MarkalarıGündemTamer SAVAŞYazarlar

Phantom 4 Multispectral Yeni Güncelleme

Özellikle tarım alanında kullanılan DJI Phantom 4 (P4) Multispectral drone, bir yıldan fazla bir süredir ilk ürün yazılımı güncellemesini geldi.

Bugünkü güncelleme, P4 Multispektral drone ve uzaktan kumanda donanım yazılımını v00.00.0159’a getiriyor. Donanım yazılımını güncelledikten sonra, P4 Phantom ve uzaktan kumandasının DJI GS Pro uygulaması v2.0.17, DJI Assistant 2 For Phantom v2.0.10 ve DJI Terra yazılımı v3.4.4 ile kullanılması gerekecektir.

Genel olarak, yeni yazılım paketinde sabırsızlıkla beklenecek pek bir şey yok. DJI’ye göre, güncellenmiş donanım yazılımı bazı hataları düzeltiyor ve dronun genel dengesini iyileştiriyor – ancak şirketin tavsiyesi, daha iyi bir uçuş deneyimi için cihazları en son sürümlerle güncel tutmaktır.

Drone üreticisi, bazı temizlik kuralları olsa da:

  • Drone veya uzaktan kumanda, bu donanım yazılımı güncellemesinden sonra v00.00.0146 veya daha eski bir sürüme düşürülemez.
  • Uzaktan kumandayı bu donanım yazılımı sürümüyle güncelledikten sonra, uzaktan kumanda yalnızca P4 Multispektral uçakla kullanılabilir.
  • Drone ve uzaktan kumanda için donanım yazılımının güncel olduğundan ve D-RTK 2 Mobil İstasyonu için donanım yazılımının v02.02.0505 olduğundan emin olun. Aksi takdirde birlikte çalışmazlar.
  • Bu üretici yazılımının v2.1.1’den daha eski bir DJI Terra sürümüyle kullanılması. bazı işlevler düzgün çalışmadığı için önerilmez.

Hassas tarım ve çevre yönetimi kullanım durumları için tasarlanan P4 Multispectral drone , mahsullerin sağlığını ölçmek için altı ayrı sensörden gelen verileri birleştirir. Tek tek bitkilerden tüm tarlalara kadar her şeyi, ayrıca yabani otları, böcekleri ve çeşitli toprak koşullarını izlemek için kullanılabilir.

P4 Multispectral drone, DJI ve diğer önde gelen sağlayıcıların uçuş programlama, haritalama ve analitik yazılımları dahil olmak üzere standart endüstri iş akışlarıyla uyumludur. DJI GS Pro uygulamasını kullanarak uçuş planlama, görev yürütme ve uçuş veri yönetimi dahil olmak üzere otomatik ve tekrarlanabilir görevler oluşturabilirsiniz. Toplanan veriler, analiz için ve ek bitki örtüsü indeks haritaları oluşturmak için DJI Terra‘ya veya Pix4D Mapper ve DroneDeploy dahil olmak üzere bir üçüncü taraf yazılım paketine kolayca aktarılabilir.

Drone ilk olarak 2019 yılında duyuruldu.

Tamer SAVAS

Tamer Savas, lisansını elektrik elektronik mühendisliği ve havacılık elektrik elektronik mühendisliğinden aldı. Lisansüstü çalışmalarını İHA'lar üzerine tamamladı. İHA'ların sivil hava sahasına entegrasyonu konularında çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu