DjiDrone MarkalarıTamer SAVAŞYarış DroneYazarlar

Yeni FPV Drone – Avata

Dünyanın en büyük tüketici drone üreticisinden Dji’dan CineWhoop tarzı mini FPV dronu Avata piyasa sürülmeyi bekliyor. DJI Avata, bugün FCC veritabanında ortaya çıktı ve çıkış tarihinin çok yakında olması bekleniyor. Avata’nın yanında piyasaya sürülmeyi bekleyen yeni DJI Goggles 2 ve O3 Air Unit de var.

Federal İletişim Komisyonu (FCC), muhtemelen bildiğiniz gibi, pazardaki kablosuz ürünleri tanımlamak için şirketlere benzersiz kodlar verir. ABD devlet kurumu, farklı ürünlere birçok farklı açıdan bakıyor ve esasen bir cihaz tarafından yayılan kablosuz sinyallerin kabul edilen sınırlar içinde ve Amerika’nın iletişim yasaları ve yönetmeliklerine uygun olduğundan emin oluyor.

Bu nedenle, bir ürün sıkı testlerden sonra bir FCC kodu aldığında, piyasaya sürüleceğini varsaymak kaçınılmaz hale gelir.

İşte FCC veritabanında bulduğumuz yeni Fpv Drone DJI Avata, DJI Goggles 2 ve DJI O3 Air Unit için etiketler :

Etiketlerden hemen göze çarpan bir ayrıntı, Avata’nın 2.420 mAh batarya ile çalıştırılacağıdır. Buna karşılık, 20 dakikaya kadar uçuş süresi iddia eden mevcut DJI FPV bataryası 2.000 mAh kapasiteye sahip. Daha fazla yayın süresine ek olarak, tamamen önceden oluşturulmuş, kullanıcı dostu Avata’nın da etkileyici video kalitesini desteklemesi bekleniyor.

Bu ürünler hakkında çok fazla teknik bilgi sızdırılmamış olsa da, önceki ürünlere göre önemli iyileştirmeler içermeleri muhtemeldir .

İlginç bir şekilde, DJI Goggles 2’nin iki versiyonu FCC’ye RCDS18 ve RCDS18B model numaraları altında dosyalanmıştır. İkisi arasındaki fark nedir? Fazla değil. İşte DJI’nin dosyalarda söyledikleri:

Hem RCDS18 hem de RCDS18B, devre tasarımı, PCB yerleşimi, kullanılan elektrik bileşenleri ve dahili kablolama açısından aynıdır.

Şirketin kendi sözleriyle, tek gerçek fark model numarasının kendisidir. Bir sürüm Avata ile birlikte gelirken diğeri bağımsız bir ürün olarak satın alınabileceği için mi? Yakında öğreneceğiz!

Tamer SAVAS

Tamer Savas, lisansını elektrik elektronik mühendisliği ve havacılık elektrik elektronik mühendisliğinden aldı. Lisansüstü çalışmalarını İHA'lar üzerine tamamladı. İHA'ların sivil hava sahasına entegrasyonu konularında çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu