DjiDrone MarkalarıGündemTamer SAVAŞYazarlar

DJI Fly Android uygulaması güncellendi

Android’deki DJI Fly uygulaması Kasım ayından bu yana güncellenmedi ve DJI, kullanıcılardan uygulamayı kendi web sitesinden indirmelerini istedi. Bu, kullanıcıların en son güncellemeleri ve özellikleri almamasına neden oluyor, ancak neden böyle oluyor?

GÜNCELLEME: DJI Fly uygulamasının Play Store’da güncellenmemiş olma ihtimali vardır. Google bir süre önce, uygulama geliştiricilerinin uygulamalarının standart APK yerine paketler (AAB) olarak paketlendiğinden emin olmaları gerektiğini duyurdu. DJI’nin SDK’sının bu yeni AAB standardında derlenmesini engelleyen bir hatası var.

Play Store’da canlı sürüme bakıldığında, şu anda 1.2.1 iken, DJI’nin web sitesi aracılığıyla halka sunulan en son sürüm 1.2.4’tür. Bu, uygulamanın mağazadan neden güncelleme almadığı sorusunu gündeme getiriyor? Bu sorun Kasım güncellemesinden beri var olduğu için, ilk olarak tatil döneminde Google’dan onay aşamasında kaldığını düşündük. Ama şimdi biraz daha uzun sürdüğüne göre, başka bir şeyler oluyor gibi görünüyor.

Bu soruya bir cevap ararken, şirketin web sitesindeki DJI Fly sayfasına rastladık. Önceden, App Store, Play Store ve Android sürümünü doğrudan DJI sunucularından indirme seçeneği için indirmeyi bulabiliyordunuz. Play Store seçeneği artık mevcut değil.

App Store’dan ve doğrudan indirme seçeneğinden ayrılma. DJI bunu büyük olasılıkla kafa karışıklığını ve birisinin uygulamanın yanlış sürümünü indirmesi olasılığını ortadan kaldırmak için yapmıştır. Peki neden?

Uygulamanın neden bir süredir Play Store üzerinden güncelleme almadığından tam olarak emin değiliz. Uygulamanın eski sürümü hâlâ Play Store’da olduğundan, uygulamaya eklenen bir şey nedeniyle Google’ın uygulamanın daha yeni sürümünü reddetme olasılığı vardır.

Daha az olası olan diğer seçenek, DJI’nin bilinmeyen bir nedenle Play Store’a uygulamanın daha yeni bir sürümünü yüklemiyor olmasıdır. DJI’ye, uygulamanın yeni sürümünün Play Store’da olmamasının arkasındaki gerekçenin ne olduğunu sormak için bir not gönderdik.

Şimdilik, DJI, insanların en son düzeltmeleri ve özellikleri almak için uygulamayı doğrudan web sitesinden indirmelerini istiyor gibi görünüyor. Uygulamayı indirmek için bu bağlantıya gidebilirsiniz. Diğer web siteleri uygulamaya kötü amaçlı yazılım ekleyebileceğinden, lütfen DJI’nin web sitesinden indirdiğinizden emin olun.

Tamer SAVAS

Tamer Savas, lisansını elektrik elektronik mühendisliği ve havacılık elektrik elektronik mühendisliğinden aldı. Lisansüstü çalışmalarını İHA'lar üzerine tamamladı. İHA'ların sivil hava sahasına entegrasyonu konularında çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu