DjiDrone MarkalarıGündemTamer SAVAŞYazarlar

Yeni Bir Model Daha : Mavic 3 Pro

Geçtiğimiz günlerde Mavic 3 modelinin resimlerini ve bu drone da beklediğimiz özellikleri paylaşmıştık. Şimdi yeni bir model daha geleceğini belirtelim ve daha da detay bilgiler paylaşalım. Mavic 3 Pro geliyor! Hazır mısınız?

Mavic Serisinin En Yeni Üyesi

Mavic 3 Pro, mavic serisinin en yeni üyesi olmakla birlikte, bu yılın sonlarında ve muhtemelen Ağustos veya Eylül’de piyasaya çıkacağını tahmin ediyoruz. Ve şimdi, güvenilir bir kaynak bize prototiplerden biri hakkında birkaç ayrıntı verdi. Buradan yola çıkarak detaylı bilgileri paylaşalım.

DJI için yine yoğun bir yıl olacak . Aslında şirketin 2020’de piyasaya sürdüğü tüm ürünleri değerlendirdiğimizde birçok drone modeli ve ekipmanı ürettiğini görüyoruz. 2021 yılında ise şimdiden, altı haftalık bir süre içinde iki büyük dronun piyasaya sürüldüğünü gördük. İlk önce DJI’nin FPV Drone’uydu , ardından muhteşem Air 2S piyasaya sürüldü.

Ama daha fazlası olacağa benziyor. Dji her ihtiyaca ve talebe uygun ürün üretmeye devam edeceğe benziyor.

Mavic 3 Pro

Mavic 3 drone kesinlikle bu yıl piyasaya sürülecek. İnsanlar Mavic Pro serisinin bir sonraki yinelemesi için bir süredir bekliyorlar. Bu insansız hava aracının yaz sonu veya sonbahar için üretim hattında olduğunu zaten duymuştuk, her ikisi de siz farkına varmadan burada olacak.

Ama bunun hakkında ne biliyoruz? Bir kaynağa dayanarak, tamamen mantıklı olan 8K video çekebileceğini duyuyoruz.

Prototip

DJI son bir modele karar vermeden çok önce, ürünlerini birkaç prototiple korumayı seviyor. Daha sonra, bu makineleri, işlevsellik açısından incelemek ve sıralamak için çok özel bir özellikler listesine sahip (bu test aşamasında keşfettikleri her türlü sorunla birlikte) çok sayıda dahili test görevlisi ile test ediyor. Otomobil şirketlerinin gizli test izleri kullanması gibi, DJI da uçmak için kendi test alanına sahiptir – bu da meraklı gözleri uzak tutmaya yardımcı oluyor.

Makineyi henüz görmedik. Ancak öngörülerimiz şu şekilde:

Autel’in Evo II Pro’nun zaten 6K’ya sahip olduğu göz önüne alındığında, daha azını beklemiyoruz. Mavic 3 Pro’nun, özellikle Air 2S 5.8 kapasitesine sahip olduğunda, yalnızca 4K ile piyasaya sürülmesine imkân yok. Bu nedenle, 8K, 30 fps video yakalama özelliğine sahip olmasını bekliyoruz.

Maliyet?

Enterprise serisi haricinde, Mavic Profesyonelleri, fiyat söz konusu olduğunda her zaman en üst sıralarda yer aldı. Mavic 3 Pro ile bu değişmeyecek. Yani şu andaki Mavic 2 Pro serisi fiyatların bir tık üstünde olmasını bekliyoruz.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz ? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın .

Tamer SAVAS

Tamer Savas, lisansını elektrik elektronik mühendisliği ve havacılık elektrik elektronik mühendisliğinden aldı. Lisansüstü çalışmalarını İHA'lar üzerine tamamladı. İHA'ların sivil hava sahasına entegrasyonu konularında çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu